Maskotki olimpijskie

Idea projektowania i popularyzacji maskotek olimpijskich pojawiła się i została zatwierdzona dopiero na 73 sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, która odbyła się w Monachium w 1972 roku. Od tej pory maskotka igrzysk olimpijskich ma na celu propagowanie zasad olimpizmu i popularyzację odmienności poszczególnych Igrzysk. Maskotką może być osoba, zwierzę lub fikcyjna postać. Powinna ona odzwierciedlać cechy kulturowe kraju organizatora.
MKOl nie reguluje procedury wyboru maskotek, pozostawiając decyzję organizatorom. Oznacza to, że proces projektowania i wyboru maskotki jest dokonywany za każdym razem inaczej.
Komitet organizacyjny Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi zdecydował, że proces wyboru maskotki będzie otwarty i uwzględni opinie, specjalistów, profesjonalnych projektantów, kibiców oraz społeczeństwa.

Poniżej prezentujemy link do strony na temat maskotek olimpijskich w Soczi w 2014 roku:

http://talisman.sochi2014.com/en/

Ciekawe strony:

Przepisy

O ratownictwie medycznym

Obliczenia statystyczne

Pozycjonowanie stron

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem **

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>